
Under Armour
Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt Herre
Pris opdateret 25.4.2026 — vejledende, bekræftes hos butikken.
9 varianter tilgængelige (fx forskellige størrelser) — se alle nedenfor
Se prisen hos butikkenAnnonce — vi tjener en kommission når du køber via vores link. Prisen er den samme for dig.
Højdepunkter
- Letvægtsmateriale for optimal komfort
- Svedtransporterende og hurtigtørrende stof
- Bevægelsesfrihed med løs pasform
- Velegnet til al slags træning og sport
- Slidstærk kvalitet fra Under Armour
Om Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt Herre
Under Armour Tech™ 2.0 T-shirt til herrer er designet til at give dig optimal komfort og ydeevne under alle former for træning. Denne T-shirt er en forbedret version af Under Armours klassiske Tech™ stof, som er kendt for sin lethed og svedtransporterende egenskaber.
Uanset om du dyrker fitness, løb, cykling eller holdsport, vil Under Armour Tech™ 2.0 T-shirt holde dig tør og veltilpas. Materialet er strækbart og giver fuld bevægelsesfrihed, hvilket er essentielt for at maksimere din præstation. Den løse pasform sikrer desuden, at T-shirten ikke strammer eller generer, selv under intense træningspas.
T-shirten er ideel for mænd, der søger et pålideligt stykke træningstøj, som kan bruges både i fitnesscentret og til udendørsaktiviteter. Den hurtigtørrende teknologi gør, at du føler dig frisk længere, og minimerer risikoen for irritation fra fugt. Under Armour Tech™ 2.0 T-shirt kombinerer funktionalitet med et stilrent design, der gør den velegnet til både træning og afslappet hverdagsbrug.
Vælg denne T-shirt, hvis du prioriterer komfort, åndbarhed og slidstyrke i dit træningstøj. Den er en essentiel del af enhver aktiv mands garderobe og en investering i bedre træningsoplevelser.
Ofte stillede spørgsmål
- Hvilket materiale er Under Armour Tech™ 2.0 T-shirten lavet af?
- T-shirten er lavet af et let og svedtransporterende Tech™ stof, som er designet til hurtigt at transportere fugt væk fra kroppen og tørre hurtigt.
- Er pasformen løs eller tætsiddende?
- Under Armour Tech™ 2.0 T-shirten har en løs pasform, der sikrer maksimal komfort og bevægelsesfrihed under din træning.
- Kan T-shirten bruges til alle typer træning?
- Ja, takket være det svedtransporterende og fleksible materiale er den ideel til et bredt udvalg af træningsformer, herunder løb, fitness og holdsport.
- Hvordan vasker jeg Under Armour Tech™ 2.0 T-shirten bedst?
- For at bevare T-shirtens funktion og kvalitet anbefales det at følge vaskeinstruktionerne på tøjets mærke, typisk maskinvask ved lave temperaturer og undgå brug af skyllemiddel.
- Er denne T-shirt egnet til hverdagsbrug udover træning?
- Ja, dens komfortable pasform og stilrene design gør Under Armour Tech™ 2.0 T-shirten velegnet til afslappet hverdagsbrug såvel som til træning.
Alle 9 varianter
Samme produkt findes i flere varianter (fx størrelser). Vælg den du vil have, og bliv ført til forhandleren.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen149,00 kr.199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerreDenne sidePå lagerSe prisen199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen199,00 kr.
- Under Armour Techâ„¢ 2.0 T-shirt HerrePå lagerSe prisen199,00 kr.